Blog Finanse ma się rozumieć

czyli jak w praktyce odnaleźć się w świecie Finasów

Konto na słupa – nie kombinuj, bo Cię oszukają. Nowy patent oszustów.

 

Przez przypadek natknąłem się w serwisie oglaszamy24.pl na ogłoszenia typu „Sprzedam konta bankowe na „słupa” Czyste”, „Świeże konto bankowe z możliwościa klonowania – anonimowe – na słupa”. Ceny wahają się od kilkuset nawet do 1000 złotych. O co chodzi w nielegalnym procederze? Kto na tym zarabia? Kto może dużo stracić? 

 

Konto na słupa - nie kombinuj, bo Cię oszukają.

Print screen z portalu oglaszamy24.pl

 

Oczywiście tego typu oferty są całkowicie nielegalne, ale teoretycznie mogą zainteresować kombinatorów. Na przykład osoby z zajęciem komorniczym na swoim koncie lub po prostu oszustów, którzy będą oferowali towar, którego nie posiadają, a po otrzymaniu pieniędzy od klienta, kontakt się urwie.

 

W internecie można znaleźć opisy konsekwencji kupna konta „na słupa” przez tych pierwszych. Okazuje się, że oszuści znaleźli kolejny nieuczciwy patent – jak zarobić, a się nie narobić. Osoby, które mają egzekucje komorniczą na swoim rachunku mogą się zainteresować ofertą takiego konta, aby uniknąć zajęcia środków, które mają otrzymać. A jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. Mimo, że opcja konta „na słupa” na pierwszy rzut oka wygląda na nielegalną mogą się zdecydować na zakup.

 

W praktyce mechanizm oszustwa polega na tym, że sprzedawca takiego konta, od razu jak zostaną zaksięgowane na nim jakiekolwiek środki udaje się do oddziału banku i takie konto czyści do zera. Kupcowi na nic się zdadzą dostępy do bankowości internetowej i karta do bankomatu, w momencie kiedy konto zostanie opróżnione. Dodatkowo taki nieszczęśnik nie ma za bardzo możliwości zgłoszenia oszustwa, ponieważ zgłaszając taką sprawę równocześnie wkopywałby sam siebie. Dlatego zgodnie z tytułem wpisu nie warto kombinować z kontami na słupa, bo wyjdzie się na tym jak Zabłocki na mydle.

O Autorze 

  Znajdź mnie:
 • facebook
 • twitter

3 komentarze

 1. 10 lutego 2017 by Marcin

  To co nielegalne nie opłaca się na dłuższą metę. Taki już jest świat.

 2. 15 lutego 2017 by głos Nieważny

  Niestety bezdomnych i studentów nieczytających takich wpisów jest całkiem sporo, więc „biznes będzie się kręcił dalej”. Warto jednak o tym mówić, zawsze jest szansa, że kogoś się uchroni przed takim lub podobnym procederem.

 3. 7 marca 2017 by trol

  słuszny wpis, nawet niektórzy wydający się logiczni mają nieraz w historii taki epizod. ciekawy przykłąd i komentarz prawnika dla niedowiarków: http://www.eporady24.pl/wezwanie_na_komende_w_sprawie_oszustwa,pytania,6,194,14577.html pozdrawiam przedsiębiorczych ;)

Odpowiedz