Blog Finanse ma się rozumieć

czyli jak w praktyce odnaleźć się w świecie Finasów

Jak zaoszczędzić 86 295 złotych na kredycie hipotecznym?

 

Planujesz zakup mieszkania lub domu i chcesz wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę kredytu? Za kredyt hipoteczny chcesz zapłacić jak najmniej i niekoniecznie spłacać go przez 30 lat, tak aby raty nie ciążyły Ci przez całe życie? Ciężko pracujesz na swoje pieniądze i nie chcesz ich niepotrzebnie tracić, płacąc za kredyt więcej, niż to absolutnie konieczne? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś – TAK, przeczytaj dalej ten artykuł.

 

 

Kredyt hipoteczny posiada posiada obecnie ponad 2 miliony Polaków. Dla kredytu w kwocie 300 000 zł różnice w całkowitych kosztach pomiędzy poszczególnymi ofertami dla przykładów z 24 października wynosiły, aż 86 295 złotych. Na tym skrajnym przykładzie widać, dlaczego decyzja o wyborze kredytu hipotecznego jest jedną z najważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć w życiu. Większość z klientów nieświadomie przepłaca za kredyt hipoteczny, ufając przypadkowym doradcom. Tymczasem różnice w kosztach między mądrze i głupio zaciągniętym kredytem sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Jak mądrze zaciągnąć kredyt hipoteczny?

 

Kurs kredyt hipoteczny – krok po kroku

Kurs to esencja wiedzy na temat kredytu hipotecznego. To 12 filmów video oraz unikalny kalkulator online, pozwalający szybko i wygodnie policzyć wszystkie koszty kredytu oraz rzetelnie porównać oferty banków. Dzięki temu absolwenci kursu zdobywają wiedzę pozwalającą podjąć świadomą decyzję, rozmawiać z doradcą jak równy z równym i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

 

Ten kurs jest dla Ciebie, jeżeli:

 • Planujesz zakup mieszkania lub domu i chcesz wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę kredytu
 • Wiesz, że decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego jest jedną najważniejszych decyzji w życiu i zły wybór może Cię kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych
 • Nie wiesz jakie parametry porównywać pomiędzy poszczególnymi ofertami, lepsza niższa marża, czy prowizja
 • Zdajesz sobie sprawę, że części doradców kredytowych motywacją do wyboru oferty nie jest dobro klienta, a wysokość prowizji jaką otrzyma od banku
 • Chcesz zrozumieć zasady kredytu hipotecznego, a dzięki temu negocjować z doradcą kredytowym jak równy z równym
 • Za kredyt hipoteczny chcesz zapłacić jak najmniej i niekoniecznie spłacać go przez 30 lat tak aby raty nie ciążyły Ci przez całe życie

KIM JEST AUTOR?

 

 

Marcin Iwuć przepracował prawie 12 lat w branży finansowej, m.in jako dyrektor finansowy banku hipotecznego i dyrektor ds. finansowania nieruchomości komercyjnych. Od 2009 roku posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst).

Zna rynek kredytów hipotecznych bardzo dobrze również od strony klienta. Swego czasu posiadał trzy takie kredyty, na grubo ponad 2 mln złotych.

W 2014 roku zostawił pracę w korporacji, by całkowicie poświęcić się swojej pasji, jaką jest pomoc czytelnikom i uczestnikom kursów w podejmowaniu mądrych decyzji finansowych.

Jest autorem popularnego bloga Finanse bardzo osobiste oraz książki Jak zadbać o własne finanse?

źródło: www.kurshipoteczny.pl

 

 

Dlaczego ten artykuł pojawił się na blogu?

Trwa boom na rynku mieszkaniowym, deweloperzy rozpoczynają coraz więcej inwestycji. Jest nierozerwalnie związane z tym, że część zakupów będzie przez klientów finansowanych kredytem hipotecznym. Jest to zobowiązanie na bardzo długi okres, niejednokrotnie na okres 30 lat i więcej. Ważne, aby decyzję o wyborze kredytu hipotecznego podjąć w sposób świadomy, mądry i odpowiedzialny. Jestem przekonany, że skorzystanie z kursu kredyt hipoteczny krok po kroku, przygotowanego przez Marcina Iwucia, pozwoli spełnić Ci te kryteria. Sam jestem wieloletnim czytelnikiem bloga Marcina “Finanse Bardzo Osobiste” i na jakości dostarczanych treści przez autora nigdy się nie zawiodłem.

 

 

W artykule zostały zamieszczone linki afiliacyjne. Jeśli skorzystasz z produktów za ich pośrednictwem, otrzymam za to wynagrodzenie, które pomoże mi w rozwijaniu bloga.

O Autorze 

  Znajdź mnie:
 • facebook
 • twitter

7 komentarzy

 1. 17 grudnia 2017 by Adam

  Fajny wpis. Nigdy nie brałem kredytu hipotecznego, ale własnie bede się przymierzał, więc wszystkie wskazówki i pomoc mile widzane :P Pozdrawiam

 2. 19 grudnia 2017 by Karol B24

  Chyba warto zainwestować w tai kurs, mając na uwadze ile można na takim kredycie zaoszczędzić. Jakby nie patrzeć kupno mieszkania czy domu to największa życiowa inwestycja, dlatego warto ją przeprowadzić z głową.

 3. 25 stycznia 2018 by Maria

  całkiem fajna oferta. może warto skorzystać

 4. 6 lutego 2018 by jaros88

  Fakt, że zanim w ogóle pomyślimy o kredycie hipotecznym powinniśmy się merytorycznie do tego przygotować. Często produkty ,które musimy “obligatoryjnie” dokupić do kredytu, jak np. ubezpieczenie w przypadku singli potrafią bardzo podnieść cenę kredytu. Warto się odpowiednio przygotować przed podjęciem jednej z najważniejszych decyzji w naszym życiu.

 5. 4 kwietnia 2018 by Paweł Jarczak

  Pomocny artykuł dla zielonych :) Wzięcie kredytu to nie jest takie szybkie przedsięwzięcie, szczególnie na początku, kiedy trzeba wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę. Najlepiej doradzić się tu zaufanego doradcy kredytowego, który zna i na bieżąco jest z tym tematem.

 6. 19 kwietnia 2018 by Jarosław

  Kwota wygląda naprawdę pokaźnie i skusił mnie szyld “oszczędzić”. Nie spodziewałem się, że można tyle oszczędzić na kredycie. Będę musiał jeszcze raz zastanowić się czy biorę kredyt w dobrym banku.

 7. 24 stycznia 2019 by Karolina

  Bardzo ciekawy artykuł, z pewnością jeszcze do niego wrócę, czasami jest potrzeba zasięgnięcia opini, idealny dla osób które pierwszy raz mają z tym styczność.

Odpowiedz