Blog Finanse ma się rozumieć

czyli jak w praktyce odnaleźć się w świecie Finasów

Jak samodzielnie wyczyściłem BIK? SKOK Stefczyka

 

 

1. Opis przypadku

 

Kredyt gotówkowy zaciągnięty w 2014 na dowolny cel w SKOK-u im. Fr. Stefczyka. Poniżej historia płatności. Tak jak widać zobowiązanie było spłacane nieterminowo, z opóźnieniami, a finalnie umowa została wypowiedziana w październiku 2015 roku.

kondycja

W lipcu 2016 podjęto działania restrukturyzacyjne i zawnioskowano o ugodę. SKOK im. Fr. Stefczyka przychylił się do wniosku o zawarcie ugody, która w sierpniu została podpisana. Na mocy ugody zobowiązanie zostało zamknięte i rozłożone ponownie na raty. W raporcie BIK zobowiązanie z 2014 roku otrzymało status rachunek odzyskany, natomiast ugoda została wpisana jako nowe zobowiązanie.

 

2. Działania

 

We wrześniu do SKOK-u zostało wysłane pismo, o zaprzestanie przetwarzania i udostępniania moich danych do Biura Informacji Kredytowej S. A. z siedzibą w Warszawie, którego wzór znajdziecie we wcześniejszym wpisie:

 

 

3. Odpowiedź banku

 

Krótko mówiąc – SUKCES. SKOK, mimo opóźnień raportowanych na powyżej 180 dni. Bezproblemowo wniosek zaakceptował. Informacje o zobowiązaniu nie będą ujawniane w raportach kredytowych BIK udostępnianych bankom i SKOK-om w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego. Dla SKOKu szacuneczek za indywidualne podejście i nie blokowanie klientowi dostępu do kredytu bankowego, ze względu na chwilowe problemy finansowe.

Poniżej odpowiedź SKOK-u:

odpowiedz-skok

4. Prośba

 

Na sam koniec prośba, jeśli wpis pomógł Ci w wyprostowaniu swojej historii kredytowej, lub był dla Ciebie w jakikolwiek sposób użyteczny, daj znać w komentarzu oraz udostępnij artykuł na facebooku. Jest to dla mnie ważna informacja, że treści publikowane w blogu są przydatne.

 

 

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook
  • twitter

Odpowiedz