Blog Finanse ma się rozumieć

czyli jak w praktyce odnaleźć się w świecie Finasów

BZWBK zwraca klientom błędnie naliczone odsetki

 

Masz lub miałeś kredyt gotówkowy, kartę kredytową lub limit kredytowy w koncie w BZWBK? Sprawdź czy nie należy Ci się zwrot błędnie pobranych przez bank odsetek. Bank rozpoczął informowanie klientów o niepoprawnym naliczaniu odsetek od niektórych produktów kredytowych.

 

 

Bank informuje aktualnych i byłych klientów, że zidentyfikował nadwyżkę pobranych odsetek, naliczonych od niektórych produktów kredytowych, głównie kredytów gotówkowych, a w mniejszym stopniu kart kredytowych, limitów w koncie i kredytów firmowych.

 

Aktywnym klientom środki są obecnie automatycznie zwracane  – w jeden z następujących sposobów: na konto osobiste klienta, konto oszczędnościowe, rachunek karty kredytowej lub odpowiednio obniżany jest pozostały do spłaty kapitał kredytu.

 

Większy problem pojawia się w przypadku osób, które nie są już klientami banku. Bank rozpoczął wysyłkę listów do klientów. Aby otrzymać zwrot niestety konieczna jest wizyta w oddziale. Byli klienci, którzy zmienili w międzyczasie dane kontaktowe informacje o należnym zwrocie mogą uzyskać bezpośrednio w oddziale, lub pod bezpłatnym, całodobowym numerem telefonu 800 16 10 54. 

 

Pełną treść komunikatu znajdziesz TUTAJ

 

 

Powyższe pismo dostałem dzisiaj. Na infolinii uzyskałem informacje, że należny zwrot wynosi 92 złote. Niestety nie udało mi się uzyskać szczegółowych informacji na czym polegał błąd w naliczaniu odsetek i z czego konkretnie wynika nadwyżka. Dlatego, jeśli masz lub miałeś kredyt gotówkowy, kartę kredytową lub limit kredytowy w koncie w BZWBK skontaktuj się z bankiem i sprawdź czy zwrot nie należy się również Tobie.

 

 

O Autorze 

  Znajdź mnie:
 • facebook
 • twitter

5 komentarzy

 1. 31 sierpnia 2018 by Maciej Bojanowski

  Faktycznie zwracają i sam miałem okazję dostać taki zwrot na konto. Przyznam że dla mnie to była spora niespodzianka bo wcześniej nie dotarły do mnie informacje, o tym że bank będzie zwracał błędnie naliczone odsetki.

 2. 3 września 2018 by Henryk Przekop

  Mnie to nie dotyczy na szczęście, ale podrzucę moim znajomym, z pewnością któryś z nich miał coś w BZWBK

 3. 24 września 2018 by Władysław

  Ja na szczęście już odszedłem od tego banku. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja, ale wcześniej płaciłem naprawdę dużo za wypłatę z bankomatów, a w centrum mojego miasta bank jest tylko jeden.

 4. 7 października 2018 by dorota

  Dobrze, że zwraca, ale ich reputacja trochę ucierpiała

 5. 13 czerwca 2019 by Marek

  Mi zwrócili automatycznie, ale koledze już nie i musiał się upominać

Odpowiedz